Dvacátý týden: Hurá, jsme přesně v polovině!

Nesprávný týden?
upravit nastavení

Jak pokračuje vývoj?

 • Měřím asi 17 cm a vážím 280 g.
 • Jsem kluk, nebo holka? Podívej se s panem doktorem na ultrazvuk!
 • Stále pracuju na tom, abych umělo dobře sát a občas si cucám paleček.
Miminko

Jsem holčička nebo kluk?

Táák, a jsme přesně v polovině! Ještě jednou tolik a už si mě budeš chovat v náručí.

A navíc, teď už se konečně může s jistotou zjistit, jestli jsem kluk, nebo holka! Jsi nervózní? Já trošku taky. Ty nevíš, jestli jsem holka, nebo kluk a já zase nevím, jak se budu jmenovat. Můžeš se ale také nechat překvapit, až přijdu na svět. To pak ale nezapomeň říct doktorovi, ať se náhodou neprořekne.

Moje tělíčko pokračuje v růstu, a to hlavně do délky. Moje srdíčko bije dvakrát rychleji než to tvoje. Moje ručičky ohmatávají okolí a nožičky kopou.

Vzkaz pro maminku
Doufám, že mi vybereš nějaké hezké jméno, které se mi bude líbit. A jestli ne, tak já si prostě budu říkat třeba Maxík.

Právě řešíte:

Pohybová aktivita v těhotenství

Pokud vše probíhá, jak má, a lékař vám nenařídil žádná omezení, rozhodně se pohybu nevyhýbejte.

Klidné a pomalé cviky vám v těhotenství prospívají, pomáhají zůstat ve formě a lépe vás připraví na porod. Je moudré vynechat rychlé, dynamické, silové a kontaktní sporty, ale těhotenské verze jógy, pilates, aquaerobicu nebo plavání, cvičení na míči, břišní tance či obyčejné vycházky jsou vhodnou aktivitou po celé těhotenství.

Necvičte a netrénujte až do vyčerpání, nesmíte prochladnout ani se výrazně zpotit. Váš lékař vám jistě doporučí vhodný kurz těhotenského cvičení pro zlepšení vaší kondice. Potkáte tam i další budoucí maminky, se kterými si můžete vyměňovat zkušenosti.

Tipy a triky:

Nehty a vlasy během těhotenství

Také jste si všimla, že v poslední době máte pevnější nehty a rostou vám rychleji vlasy? Nemluvě o jejich hustotě! Za to můžete poděkovat svým těhotenským hormonům. Ty totiž způsobují, že se daleko více živin dostává právě do nehtů a vlasů. Tuto krásnou změnu si hodně užijte. Bohužel po porodu se všechno zase vrátí do normálu.

V každém případě o své vlasy i nehty pečujte v průběhu těhotenství s obvyklou příkladností.

Články k tématu

 • Co je těhotenská cukrovka, jak se léčí a proč …

  Obecné povědomí o těhotenské cukrovce obvykle končí u povinného testu ve 24. tt nebo u obav z nadměrné porodní hmotnosti dítěte. Jaké riziko přináší těhotenská cukrovka, jak se léčí a zda jí lze vůbec předcházet, se dozvíte v novém článku na Dr.Max BABY.

  Co je těhotenská cukrovka, jak se léčí a proč …
 • Jak poznat atopický ekzém u kojence a jak jej …

  Zarudlá a svědící ložiska strupovité pokožky, neklidné, plačící miminko, které se snaží si léze ekzému škrábat, a zhoršení projevů při zapaření či teplém počasí. Přečtěte si, co můžete udělat pro své děťátko s atopickým ekzémem.  

  Jak poznat atopický ekzém u kojence a jak jej …
 • DARUJME SPOLU - Mezinárodní den úsměvů

  Některé děti se nenarodily pod šťastnou hvězdou. Do jejich života zasáhlo postižení, ať už fyzické či mentální, jiným zase osud do cesty postavil komplikované rodinné situace a osobní traumata.

  DARUJME SPOLU - Mezinárodní den úsměvů