Odpoledne už spinkat nechci

Nesprávný měsíc?
upravit nastavení

Jak pokračuje vývoj?

Někteří malí přátelé Vašeho dítěte už mohou být lepší kamarádi než jiné děti, protože Vaše dítě už je schopno si oblíbit kamaráda a pomalu pracovat na navazování prvních skutečných přátelských vazeb. Postupně se mění i způsob dětské hry. Už si začínají hrát spolu namísto dosavadního hraní probíhajícího spíš „vedle sebe“.

! Každé dítě je individuální a vyvíjí se svým vlastním tempem. Pro představu zde uvádíme pouze orientační pokroky ve vývoji dítěte. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, obraťte se na dětského lékaře.

Miminko

Odpoledne už nespím

Počítáte s tím, že každý den máte brzy odpoledne tak 45 minut na to, abyste zvládla vše, co se s dítětem těžko dělá, nebo si sama odpočinula, a najednou nastává období, kdy dítě prostě spát po obědě nechce. A přiznejte si zcela upřímně, že se s odpoledním klidem právě loučíte. To ale také znamená, že budete muset trochu přizpůsobit Váš večerní rituál. Dítě bude totiž dříve unavené, tak klidně posuňte jeho koupání, večeři i odchod do postýlky o půl hodiny dopředu. A místo odpoledne budete mít pro sebe delší večer.

Tipy a triky:

Dětská knihovnička

Za poslední rok a půl jste s dítětem určitě pročetla a prolistovala spoustu obrázkových knížek, od těch úplně prvních plastových až po normální knížky určené pro malé děti. A pokud jste tak již neučinila, je načase přemýšlet
o tom, že dítěti vytvoříte doma malou dětskou knihovničku. Tam budete knížky ukládat a dítě si je bude moci samostatně brát. Je na Vašem zvážení, jak bude knihovnička vypadat, nicméně je důležité, aby byla pro dítě snadno dostupná. A jaké knížky by neměly chybět? Všechny děti milují příběhy
o Krtečkovi, o víle Amálce, o veselé mašince, knížky s ilustracemi Josefa Lady nebo klasické pohádky, jako je Perníková chaloupka.

 

Slovo odborníka:

Jak správně odstranit klíště

Klíšťata jsou velmi záludná, nacházejí se nejen v lesích, ale i v městských parcích a na loukách. Proto vždy před pobytem venku použijte repelent. Důležité také je, abyste dítě po příchodu domů vždy převlékla a řádně prohlédla. Čím dříve klíště odstraníte, tím lépe. Zakousnuté klíště nejdříve ošetřete dezinfekcí s obsahem alkoholu. Rozhodně ho nemažte ničím mastným, tím zvyšujete riziko nákazy boreliózou. Poté použijte kleštičky nebo pinzetu určené k vyndávání klíšťat (lze je zakoupit v lékárně). Klíště zachyťte a kývavým pohybem jej opatrně odstraňte. Místo pak znovu potřete dezinfekcí.

Poznamenejte si, kdy jste klíště vyndala. Místo přisátí pak každý den zběžně zkontrolujte. Pokud by se objevilo kruhové zarudnutí s vybledlou částí uprostřed, může se jednat o příznak boreliózy a je potřeba neprodleně vyhledat lékaře.

Články k tématu

 • Tipy na vánoční dárky z lékárny Dr.Max

  Zdraví je to nejcennější, tak můžete zdravotní stav svých blízkých podpořit vhodným vánočním dárkem z lékáren Dr.Max.

  Tipy na vánoční dárky z lékárny Dr.Max
 • Jak pečovat o pokožku miminka v zimě?

  Dětská kůže se odlišuje od kůže dospělých nejen svým vzhledem. Co stojí za zvýšenou citlivostí pokožky miminek? Jak lze každý den přispět k jejímu správnému fungování? A na co klást důraz při výběru kosmetiky pro dítě?

  Jak pečovat o pokožku miminka v zimě?
 • VELKÁ VÁNOČNÍ GIVEAWAY

  Řekněte si, co chcete vyhrát! Velká soutěž o 13 dárkových balíčků.

  VELKÁ VÁNOČNÍ GIVEAWAY