Praktická videa pro maminky

 • Video o laktační psychóze

  Psychické potíže v poporodním období postihují celou řadu žen a mají různou intenzitu i závažnost. Jaké situace mohou po porodu u ženy nastat, přibližuje gynekoložka a porodnice MUDr. Sabina Ondrová z ÚPMD.

  Video o laktační psychóze
 • Koupání novorozence

  Jak správně a bezpečně držet miminko při koupání, jak laicky poznat teplotu vody a jak má koupel vůbec probíhat, ukazuje ve videu Dr.Max BABY Monika Stránská, staniční sestra novorozeneckého oddělení ÚPMD.

  Koupání novorozence
 • Péče o novorozence - manipulace

  Jak děťátko správně chytit, jak ho pokládat a kdy ho dávat na bříško? Důležité instrukce o fyzické manipulaci s novorozencem názorně vysvětluje Monika Stránská, staniční sestra novorozeneckého oddělení ÚPMD.

  Péče o novorozence - manipulace
 • Vše o císařském řezu

  Za jakých okolností je možné přistoupit k císařskému řezu a je možné „objednat“ si císařský řez na přání maminky? Jak tento zákrok probíhá, jaké jsou výhody a jaká jsou rizika, popisuje ve videu MUDr. Hynek Heřman PhD., LL.M., MHA, primář porodnice ÚPMD.

  Vše o císařském řezu
 • Vše o nástřihu hráze

  Za jakých okolností a jakým způsobem se provádí nástřih hráze pánevního dna, přibližuje nejčastější chirurgický porodnický zákrok MUDr. Michal Krčmář, Ph.D. z pražského Ústavu pro péči o matku a dítě Podolí.

  Vše o nástřihu hráze
 • O porodní anestezii s lékařkou

  Novým dílem provází primářka Anesteziologického oddělení ÚPMD MUDr. Jaroslava Ščamburová. Podívejte se na video o tišení porodní bolesti.

  O porodní anestezii s lékařkou