Pro život bez omezení

Průvodce péčí při diabetu

Ušetřete s Kartou výhod Dr.Max i v oblasti DIA

Sleva až polovina z doplatku na recept. Pro každého. Každý den.

Sleva až polovina z doplatku na recept. Pro každého. Každý den.

Podrobnější informace zde »
Inzuliny bez doplatku

Inzuliny bez doplatku

Doplatky v lékárnách Dr.Max »
Akční nabídky pro členy klientského programu.

Akční nabídky pro členy klientského programu.

Akční leták »

V roce 1921 začali chirurg Frederick Banting a student medicíny Charles Herbert Best na lékařské fakultě Torontské univerzity s výzkumem, jehož výsledek se stal jedním z obrovských mezníků v dějinách medicíny. Podařilo se jim izolovat látku inzulín, díky níž přestal být diabetes smrtelnou nemocí.

Ačkoliv je cukrovka často označována za epidemii moderní doby, její výskyt byl popisován už ve starověku.

Byť statistiky prokazují, že diabetes má každý desátý Čech (dle dat ÚZIS) a jeho výskyt stále roste, ve společnosti setrvale kolují různé mýty, zkreslené představy a nesprávné informace o tom, co diabetes je.

Pocení je přirozený proces, který je důležitý nejen pro regulaci tepla v těle, ale také k vylučování nepotřebných látek a udržování vlhkosti kůže.

Základem zdravého životního stylu je kromě dostatečného pohybu a spánku i dodržování zásad zdravého stravování, jež spočívá v přiměřené, pravidelné a pestré stravě.


Vytvořili jsme tedy pro Vás receptový speciál s lehkými, rychlými a výživnými pokrmy, které si zamilujete.

U klasické buchty s drobenkou by si nejspíš diabetik mohl tak ochutnat na lžičku. V naší variantě drobenkové buchty si ale klidně dva, tři kousky můžete ke kávě dát, samozřejmě záleží na vašem aktuálním zdravotním stavu.

V horkých letních večerech nikdo nemá chuť na těžká jídla, studené salátové večeře jsou tak vždy dobrý nápad. U diabetiků je však vždy zapotřebí moudře zvážit poměr zeleniny a těstovin, vždy by mělo být v salátu více zeleniny.

Co přesně dělá z toustu francouzský toust? A jak jde dohromady s tradičním islandským druhem tvarohového jogurtu skyrem? A proč k tomu lesní ovoce? Mnoho otázek a jedna odpověď: Chleba obalovaný ve vajíčku jde s tvarohem a jahodami dohromady přímo skvěle.

Tipy na produkty

Podpořte svůj organismus a vyberte si z našich produktů, které vám pomohou žít aktivně, naplno a bez stresu.
S Dr.Max DIA pečujete o své zdraví komplexně a za rozumnou cenu.

Sledujte nás na facebooku