Jak si více užívat života i s cukrovkou

Chybí vám energie a radost ze života?

Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro sebe? Pak je nejvyšší čas zařadit do života místo porce čokolády pořádnou dávku pohybu. Radujte se z každého kroku navíc, který vás dovede nejen k lepší fyzické kondici, ale také k novým zážitkům.


Cítíte se na pohyb příliš unaveni?

Lidské tělo není stavěno na lenošení, ale na pohyb. Právě pohyb, i když se vám do něj po vyčerpávajícím dni nebude zprvu chtít, vám naopak přinese obrovskou dávku energie. Pokud se budete po pohybu cítit unaveni, pak to bude příjemná únava směřující ke zvýšení kondice a lepšímu zdraví, nikoli únava z ochablých svalů, netrénovanosti a kil navíc.


Pomalu ale jistě

Navrhněte si osobní plány pro realizaci pohybu, který by vás měl bavit. Ideální by bylo dosažení takového stavu, že pokud byste se aktivně nehýbali, pohyb by vám chyběl. Je třeba počítat i s tím, že než se pohyb stane samozřejmou součástí vašeho života, může to chvíli trvat. Opakovaně přestáváte kouřit, začínáte hubnout nebo začínáte cvičit. Příčiny recidivy mohou být různé – od stresových spouštěčů (nemoc, problémy v práci, v rodině apod.) až po fakt, že jste se snažili o radikální změnu naráz. Máme zkušenosti, že čím menší je změna, tím je trvalejší. Proto netrhejte rekordy.

 

DALŠÍ ČLÁNKY

Sledujte nás na facebooku