Odvykám s Nicorette® po svém. Najdi svůj způsob i ty!

Kouření už dávno nevnímáme jako pouhý zlozvyk, ale jako závislost, která může vést k vážnému poškození zdraví.

Při diabetu však kouření výrazně urychluje poškození cév, které může vyústit v celou řadu život ohrožujících stavů, od mrtvice až po infarkt.

Překonat závislost ale není snadné. K tomu, aby člověk vyhrál silou vůle nad sebou samým, je potřeba obrovské odhodlání, trpělivost a houževnatost. Naštěstí v dnešní době již existují i podpůrné prostředky, které kuřákovi pomohou překlenout kritické období odvykání, například od značky Nicorette®.

Odvykejte pomocí náhradní nikotinové terapie od Nicorette®

Co je vlastně náhradní nikotinová terapie a jak funguje? 

Náhradní nikotinová terapie funguje tak, že uvolňuje terapeutický nikotin do krevního oběhu v mnohem nižších dávkách než v cigaretě – bez chemikálií z tabákového kouře, které mohou být zdraví škodlivé. Tímto způsobem vám pomáhá zmírnit chuť na cigaretu. Náhradní nikotinová terapie poskytuje nižší a kontrolovanější dávky nikotinu. Dávka se časem pomalu snižuje, dokud se nikotinu nebudete moci nadobro vzdát. Ukončení však bude stále vyžadovat vaši vůli a úsilí.[1]

Nicorette® nabízí široký sortiment přípravků na odvykání kouření

Každý pacient je jiný, proto i každému vyhovuje jiný způsob nikotinové léčby. Značka Nicorette® již mnoho let podporuje kuřáky, kteří chtějí skoncovat s kouřením nebo snížit počet vykouřených cigaret, proto vyvinula sortiment, z něhož si i vy můžete vybrat přípravek, se kterým se vám bude odvykat nejlépe. Je dokázáno, že přípravky Nicorette® pomáhají aktivně bojovat proti sedmi abstinenčním příznakům odvykání, kterými jsou chuť na cigaretu, úzkost, podrážděnost, špatná nálada, neklid, špatná koncentrace a zvýšená chuť k jídlu.

Na výběr máte z několika možností. Léčivé žvýkací gumy Nicorette® Gum umožňují rychlé vstřebání nikotinu a jsou dostupné ve třech příchutích: jemná, neutrální příchuť (Classic Gum), svěží máta (Icemint Gum) a příchuť tropického ovoce (FreshFruit Gum). Pokud rádi žvýkáte, jsou pro vás Nicorette® Gum jasnou volbou.

Hledáte-li diskrétnější přípravek, zvolte transdermální náplasti Nicorette® invisipatch, které stačí nalepit jen jednou denně a na 16 hodin vám zaručí stálý přísun nikotinu. Náplasti jsou speciálně navrženy tak, aby dodávaly nikotin během dne, kdy jsou abstinenční příznaky nejhorší. Během noci není přísunu nikotinu třeba a nebude tak docházet k narušení spánku. Náplast jednoduše ráno nalepíte a večer před spaním opět odstraníte. Během terapie postupně snižujete sílu náplasti, až jste schopni přestat úplně.

1 https://www.stop-koureni.cz/nahradni-nikotinova-lecba
2 Hughes JR, Gust SW, Skoog K, Keenan RM, Fenwick JW. Symptoms of tobacco withdrawal. A replication and extension. Arch Gen Psychiatry. 1991 Jan; 48(1):52-9. doi: 10.1001/archpsyc.1991.01810250054007. PMID: 1984762. (cravings, anxiety, poor concentration, increased appetite, irritability and restlessness). Fagerström KO, Schneider NG, Lunell E. Effectiveness of nicotine patch and nicotine gum as individual versus combined treatments for tobacco withdrawal symptoms. Psychopharmacology (Berl). 1993; 111(3):271-7. doi: 10.1007/BF02244941. PMID: 7870963. (cravings, poor concentration, increased appetite, irritability). DSM-5 criteria (anxiety, poor concentration, increased appetite, irritability, low mood, restlessness).

Pro kuřáky, kteří potřebují opravdu rychlou úlevu od chuti na cigaretu, bude nejvhodnějším přípravkem orální sprej Nicorette® Spray, který je k dispozici ve dvou příchutích: máta a lesní ovoce. S tímto přípravkem zaženete chuť na cigaretu již po 30 vteřinách při užití dvou dávek. Dávkovač spreje je navíc přibližně stejně velký jako malý mobilní telefon, takže se pohodlně a bez problémů vejde do kapsy či kabelky.

Poslední lékovou formou, po které můžete v případě potřeby sáhnout, jsou lisované pastilky. Lisované pastilky Nicorette® Mint 4 mg využívají technologie dvojí vrstvy. Při rozpouštění pastilka uvolňuje terapeutický nikotin, ledově mátová chuť se uvolňuje pozvolna, takže poskytuje dlouhotrvající chladivou chuť v ústech.

Pokud vás i tak stále zmáhá touha po cigaretě, můžete vyzkoušet kombinovanou terapii od Nicorette®, která je určena všem, kdo odvykají, ale přesto občas během dne zažívají nezvladatelnou potřebu si zapálit. Při kombinované terapii kontrolujte touhu po cigaretě po dobu 16 hodin pomocí náplasti, při náhlé a nezvladatelné chuti použijte 2miligramové žvýkačky Nicorette Gum® nebo Nicorette® orální sprej.

nicorette


Reklama na léčivý přípravek.
Léčivá žvýkací guma Nicorette® Classic Gum 2 mg & 4 mg, Nicorette® FreshFruit Gum 2 mg & 4 mg, Nicorette® Icemint Gum 2 mg & 4 mg obsahuje nikotin a je k podání do úst. Transdermální náplast Nicorette® invisipatch 25 mg/16 h, Nicorette® invisipatch 15 mg/16 h, Nicorette® invisipatch 10 mg/16 h obsahuje nikotin a je k transdermálnímu podání. Lisované pastilky Nicorette® Mint 4 mg obsahují nikotin a jsou k orálnímu podání. Orální sprej, roztok Nicorette® Spray s příchutí lesního ovoce 1 mg/dávka a orální sprej, roztok Nicorette® Spray 1 mg/dávka obsahuje nikotin a je k podání do úst. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace: McNeil AB, SE. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s. r. o., Walterovo náměstí 329/1, 158 00 Praha 5 – Jinonice. CZ-NI-2100174

 

 

DALŠÍ ČLÁNKY

Sledujte nás na facebooku