Darujme spolu

Mezinárodní den dětí


Žádné dítě si svůj osud nevybralo. Nemohou za to, že se narodily do komplikovaných rodinných, finančních či sociálních poměrů. A každé dítě by mělo dostat šanci dostat se na startovní čáru života. U dětí má včasná pomoc obrovský význam.

Na Mezinárodní den dětí jsme vybrali tři neziskové organizace, které se už léta soustavně a systematicky snaží pomáhat dětem, jež nemají stabilní zázemí, vyrůstají mimo svou rodinu nebo se potýkají s dalšími překážkami.

Právě dnes chceme tyto subjekty finančně podpořit, protože si jejich usilovné a mnohdy velmi úspěšné práce nesmírně vážíme a chceme jim tímto způsobem vyjádřit poděkování, že skutečně pomáhají psát nešťastným dětským osudům šťastné konce.

Zapojte se na Den dětí (1. 6.) do čtvrtého kola projektu Darujme spolu a na naší facebookové stránce Dr.Max BABY hlasujte u příspěvku s nadpisem Darujme spolu výběrem emotikonu po najetí na tlačítko „To se mi líbí“. Takto zvolíte, která z vybraných organizací dostane nejvyšší finanční dar. Za každý váš hlas se příspěvek zvýší o 20 Kč. Maximálně však věnujeme celkem 30 000 Kč, které se v případě přesáhnutí tohoto limitu budou poměrově rozdělovat mezi všechny tři organizace podle počtu hlasů.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE.

 

Přečtěte si více o vybraných organizacích:

Nadace Terezy Maxové dětem slaví 25 let. Od roku 1997 se Tereza Maxová a její nadační tým snaží být oporou pro ty, kteří jsou na pomoc dospělých bytostně odkázáni. Opuštěným a ohroženým dětem. Nadace věří, že každé dítě by mělo mít svou mámu a tátu, místo, kterému se říká domov. Pomáhá proto všem dětem, které jsou bez rodičů, vyrůstají v dětských domovech, náhradních rodinách nebo jejichž vlastním rodinám hrozí krize či rozpad.


Více informací o neziskové organizace zde nebo na jejich facebookové stránce.

SOS dětské vesničky už více než 50 let pomáhají dětem, o které se rodiče nemohou, neumí nebo nechtějí postarat. Ročně pomohou více než 1200 dětem, aby mohly vyrůstat v láskyplném rodinném prostředí. Organizace poskytuje preventivní služby ohroženým rodinám, provozuje krizová centra pro děti, které se ocitnou v akutním ohrožení, podporuje a doprovází pěstounské rodiny a pomáhá dětem při přechodu do samostatného dospělého života.

 

Více informací o neziskové organizace zde nebo na jejich facebookové stránce.

 

Fond ohrožených dětí založili v roce 1990 občané, kteří chtěli po revoluci změnit přístup k dětem ohroženým zanedbáváním, zneužíváním či týráním. Fond ohrožených dětí v současnosti realizuje pomoc dětem, které nemohou zůstat ve svém původním rodinném prostředí a v rámci svých zařízeních KLOKÁNEK se o ně stará na principech rodinné výchovy. Láskyplná a vlídná Klokaní kapsa za uplynulých 21 let poskytla na přechodnou dobu náhradní domov již celkem 10 567 dětem, z toho 2 305 bylo mladších tří let.

Více informací o neziskové organizace zde nebo na jejich facebookové stránce.

 

Líbí se vám náš projekt Darujme spolu, kde jeden „lajk“ naší facebookové stránce Dr.Max BABY znamená 20 korun pomoci? Řekněte o něm svým přátelům.

DALŠÍ ČLÁNKY