Jak si užít slunce bez obav

Na ochranu naší kůže před negativním působením UV záření bychom měli myslet od prvních jarních paprsků a neměli bychom na ni zapomínat ani ve dnech, kdy sluníčka přes oblaky proniká jen málo.

Věděli jste, že se sluneční záření skládá z několika různých složek a jedna z nich je ultrafialové záření, které proniká i přes mraky a též v méně slunečné dny dokáže naší kůži opálit, a někdy dokonce spálit?

 

 

Nejlépe před každým pobytem venku. Jsme mu totiž vystaveni nejen na dovolené, ale denně – cestou do práce, na odpolední procházce, při výletu na kole nebo při práci na zahradě. A to nejen za slunečných dnů!

Jak se chránit před negativními účinky ultrafialového záření?

Ochrana před negativními účinky UV záření by měla být ideálně co nejkomplexnější. Základem ochrany kůže je kvalitní opalovací přípravek. Ten bychom měli nanášet vždy v dostatečném množství a při delším pobytu venku rovněž opakovaně. Kromě něj je vhodné chránit se i jinak – hlavu si krýt vhodnou pokrývkou (např. kloboukem) a oči slunečními brýlemi.

Co hrozí nechráněné kůži?

Kromě nepříjemného spálení kůže, tvorby pigmentových skvrn a vrásek může ultrafialové záření vyvolávat v naší kůži změny, které mohou vést až ke vzniku rakoviny kůže. Maligní melanom je nejzhoubnějším typem rakoviny kůže a nových případů tohoto onemocnění v České republice každoročně přibývá. Nejčastěji vzniká z pigmentových znamének, proto je třeba si znaménka pravidelně kontrolovat a všímat si, zda se nějak nemění. Čím dříve se podezřelé znaménko nechá vyšetřit a případný kožní nádor odhalí, tím větší je šance na úplné uzdravení.

Chcete si nechat zkontrolovat svoje znaménka? Přijďte za námi do STANU PROTI MELANOMU.

Letos proběhne již 12. ročník této důležité akce a Lékárny Dr.Max jsou jejími

https://youtu.be/aq3sRC-P1NU

 

 
  10.-11. 5. 2018 10:00-18:00  PRAHA, Václavské náměstí (Opletalova ul.)
  14. 5. 2018 10:00-18:00  BRNO, náměstí Svobody
  15. 5. 2018 10:00-18:00  OSTRAVA, Shopping Park Avion
 

 

DALŠÍ ČLÁNKY