Procvičování svalů pánevního dna

Po těhotenství a porodu mohou být svaly pánevního dna ochablé, snáze pak dochází k inkontinenci (nechtěnému úniku moči, plynů, stolice) nebo ke snížení milostného prožitku.

Procvičováním pánevního dna po šestinedělí přispějete k rychlejší obnově správné funkce těchto svalů. Přečtěte si v novém článku na Dr.Max BABY, jak na to.

Stresová inkotinence

Co jsou svaly pánevního dna

„Tam dole“ je více různých svalů, než si myslíme. Jsou součástí středu našeho těla a potřebujeme je doslova na každém kroku. Přesto si často ani neuvědomujeme, že je máme a že je dokážeme ovládat vůlí v kontextu s dechem, což je pro zachování všech důležitých funkcí pánevního dna a našeho zdraví nezbytné.

Vlivem těhotenství, hormonálních změn a poranění při porodu často dochází k narušení struktur pánevního dna, které se dříve či později nepříjemně projeví únikem moči, bolestmi při sexu, sníženým libidem aj. Rehabilitace po porodu je proto velmi důležitá, pomáhá problémům předcházet a vrátit se brzy do kondice.

Nenechte svaly pánevního dna ochabnout

V dnešní době se nabízí různé rehabilitační metody, jak efektivně posilovat svaly pánevního dna
a navrátit jim původní pevnost a pružnost.

Pravidelné procvičování svalstva pánevního dna je nejlepší prevencí stresové inkontinence, pomáhá zlepšovat kvalitu intimních prožitků, předcházet bolestem beder či bolestivé menstruaci a v neposlední řadě snižuje riziko sestupu rodidel, lidově vyhřeznutí pochvy.

Kegelovy cviky

Možná už jste v souvislosti s ochablostí svalů pánevního dna zaslechli pojem Kegelovy cviky. Od nich se však v poslední době ustupuje, neboť se ukázalo, že mohou naopak zapříčinit zvýšené napětí a ztrátu pružnosti pánevní oblasti, které se projeví bolestmi beder, bolestivou menstruací, funkční neplodností, komplikovaným porodem, křečovými žílami, ale také například psychickou nevyrovnaností či bolestmi hlavy.

Cvičení s Aniball Inco

V dnešní době velmi využívaná předporodní pomůcka Aniball, která si nejen v Česku získala mnoho fanoušků, má ještě mladší sestru – poporodní rehabilitační pomůcku Aniball Inco, jež se používá k procvičování svalů pánevního dna.

Na rozdíl od Kegelových cviků a dalších rehabilitačních metod má pomůcka Aniball Inco velkou výhodu v tom, že umožňuje ženě tyto svaly lépe identifikovat díky lehkému odporu, kterým působí na poševní stěny. Pomáhá tak pánevní dno objevit a účinně optimalizovat jeho napětí. Zároveň je však vyvinuta s maximálním ohledem na komfort použití a především na bezpečnost.

Jak na to, si můžete přečíst přímo na stránkách Aniball.

Rehabilitační a preventivní pomůcku Aniball Inco najdete v našem e-shopu drmax.cz.

 

 

DALŠÍ ČLÁNKY