Tipy na vánoční dárky pro domácí mazlíčky

Připravili jsme pro vás seznam tipů na vánoční dárky pro psy a kočky. Žádné zbytečnosti, jen samé užitečné věci. Nebo je můžete zabalit jako dárek pro své blízké, kteří domácí mazlíčky mají, budou mít určitě radost za své malé chlupáče.

Vánoční dáreček

Dárky pro pejsky

Vždycky je tu varianta, že prostě koupíte jeden, dva pamlsky, ty zabalíte a pejskovi pod stromečkem dovolíte rozcupovat papír a pamlsky okamžitě ztrestat. Není to sice nápadité, ale je zaručeno, že budou mít radost. Proto naše tipy na pamlsky:

Dáreček pro pejska

Praktické dárky sice nezpůsobí explozi nadšení přímo u vánočního stromečku, ale možná vám významně usnadní každodenní život s pejskem. Odhoďte předsudky a dejte šanci inovacím, které mohou ochránit zdraví vašeho pejska.

 • Zastřihovač srsti Wahl
  Bezdrátový zastřihávací strojek za velmi přijatelnou cenu, který se vyznačuje pohodlnou manipulací a je vhodný k úpravě chloupků na čenichu. Nástavec na zástřih je nastavitelný a stačí jen jedna AA baterie, která je součástí balení.
 • Gumový kartáč na srst Pet Teezer
  Ohebné gumové štětiny rozčesávacího kartáče jsou šetrné k srsti a dovedou efektivně vyčesat zacuchanou srst bez bolesti. Dvě délky štětin zajišťují důkladné vyčesání i v případě srsti s podsadou.

 • Digitální teploměr Dr.Max ThermoMAX Digital
  Máte podezření na horečku? Pak se bude hodit teploměr. Pejsek (nebo kočka) by měl vždy mít svůj vlastní teploměr. Před použitím přetřete teploměr troškou oleje nebo sádla, aby se lépe zaváděl. Požádejte dalšího člověka, aby pejska jemně držel za hlavu a zároveň mírně podpíral bříško, po zavedení teploměru do rekta mají pejsci tendenci si sedat. Další možnost je měřit pejska vleže. Teploměr se zavádí 1–2 cm do konečníku.

Když dobře vyberete, může být doplněk stravy nejenom chutným, ale taky skutečně prospěšným vánočním dárkem. V našem e-shopu drmax.cz najdete mnohem více doplňků stravy. Pečlivě vyberte ten, který přesně odpovídá potřebám vašeho pejska. Zde najdete pár tipů:

 • Rybí olej Canvit Fish Oil
  Rybí olej obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají k udržení normálního stavu kůže a srsti, ale také slouží jako cenný doplněk výživy zejména u pejsků, kteří z nějakého důvodu ztrácejí hmotnost, ať už vlivem stáří, nemoci, nebo zranění.

 • Kloubní výživa Alavis
  Kombinace glukosamin sulfátu a ALAVIS™ MSM formule posiluje a vyživuje kloubní chrupavky a podporuje tak správnou funkci kloubů, svalů a šlach. Zejména se doporučuje pro štěňátka, sportovní a pracovní pejsky, seniory a pejsky s nadváhou.

 • Podpora pro seniory Proactivet
  Multivitaminový komplex vytvořený na míru podle potřeb pejsků starších 7 let. Snaží se co nejdéle udržet pejska v dobré zdravotní kondici, stimuluje imunitní systém a přispívá ke zpomalení viditelných známek stárnutí.

Dárky pro kočičky

Dáreček pro kočku

Vaše mňoukací veličenstva samozřejmě potěšíte něčím dobrým na zub, ideálně pokud to bude prospěšné pro jejich zdraví. Tady je náš výběr:

 • Lososový olej pro krásnou a zdravou srst Canvit
  Rybí oleje a zejména pak lososový olej je známý pro své příznivé účinky na stav srsti jak kočiček, tak pejsků. Díky omega-3 nenasyceným mastným kyselinám je také vhodným zdrojem živin a pomáhá udržet zvíře v dobré zdravotní kondici.

 • Doplňkové krmivo při potížích s močovými cestami Hill´s
  Některé kočičky trpí onemocněním močového ústrojí. Doplňkové krmivo pak pomáhá zejména při dlouhodobých problémech a má preventivní účinek před recidivou onemocnění. Vždy je však nezbytné dodržovat další režimová opatření a doporučení veterináře.

 • Širokospektrální multivitaminový doplněk stravy Aptus
  Velmi komplexní přípravek značky Aptus kombinuje 19 vitaminů, minerálních látek, mikroprvků a esenciálních aminokyselin k celkové podpoře zdravotního stavu. Doporučuje se podávat ho zejména březím a kojícím kočičkám, ale také koťátkům od věku 3 týdnů.

Kočičí relax

Šikovné vychytávky veterinární péče pro kočičky jsou dnes naštěstí už cenově dostupné a mohou zvýšit kvalitu života kočky i prodloužit délku dožití. I maličkosti mohou mít významný vliv na celkový zdravotní stav vaší panovnice.

 • Mast urychlující hojení Alavis
  Drobná poranění, někdy šrámy ze soubojů, jindy škrábance z křoví. Po šetrné dezinfekci rány pomůže voduodpuzující gel urychlit tvorbu stroupku a hojení ranky. Pokud je rána rozměrná či hluboká, vždy vyhledejte pomoc veterináře.

 • Mast na tlapky a drápky Topvet
  Posypová sůl sice nás lidi v zimě chrání před pádem na náledí, pro zvířata a jejich tlapky je však velmi nepříjemná. Posypová sůl může naleptat kůži na tlapkách nebo bolestivě otevírat starší zranění. V létě zase může podobné potíže působit asfalt natavený přímým slunečním svitem.

Produkty pro kočičky vždy vybírejte s ohledem na konkrétní potřeby vaší kočky. Vezměte v úvahu její věk, pohlaví, prodělaná onemocnění, aktuální zdravotní stav, ale také způsob života. Nejste si jisti výběrem dárku pro kočičku? Neváhejte se poradit s naším odborným personálem v lékárnách Dr.Max.

Přejeme vám šťastné, veselé a chlupaté!

Dr.Max VET

DALŠÍ ČLÁNKY