Novinky ve VET

 • Preventivní metody ochrany proti klíšťatům

  Existují repelenty pro zvířata a má smysl prohlížet srst po každém pobytu venku? Jaké jsou skutečně efektivní preventivní metody proti klíšťatům u domácích zvířat?

  Preventivní metody ochrany proti klíšťatům
 • Jakou nemocí může klíště nakazit vaše domácí …

  Mohou zvířata chytit od klíšťat stejné nemoci jako lidé? A máte se se bát i vy, jako chovatel? Existují 100% účinné metody prevence a jak klíště správně vyndat?

  Jakou nemocí může klíště nakazit vaše domácí …
 • Jak správně vytáhnout zvířeti klíště?

  Mýdlo, voda a kousek vaty? Jaký je opravdu bezpečný způsob vyndání klíštěte a jak vypadá postup krok za krokem? Připravili jsme pro vás stručného průvodce vyndávání klíštěte ze srsti vašeho čtyřnohého přítele.

  Jak správně vytáhnout zvířeti klíště?
 • Odčervování je klíčem ke zdraví celé vaší …

  Vnitřních parazitů, které mohou zvířata chytit, je celá řada. Způsobují různé zdravotní potíže od méně závažných až po fatální. Navíc velká část z nich je schopna přenést se i na člověka, odčervení je proto jedním ze základních pilířů chovatelské péče.

  Odčervování je klíčem ke zdraví celé vaší …
 • Základní péče o srst dlouhosrstých plemen

  Dlouhosrstá plemena pejsků sice nelínají často, ale péče o dlouhé chlupy zase vyžaduje speciální kadeřnické dovednosti chovatele. Informace o holení, stříhání a trimování, ale i o koupeli a péči o pokožku najdete zde.

  Základní péče o srst dlouhosrstých plemen
 • Jak pečovat o srst vašeho mazlíčka?

  Liší se péče o srst koček a psů a jakou úpravu srsti volit u různých psích plemen? Odpovědi na otázky, jaký má být poměr šamponů, frekvence koupelí nebo jak teplá má být voda, přinášíme v novém článku.

  Jak pečovat o srst vašeho mazlíčka?
 • Co všechno má vliv na kvalitu srsti?

  Které faktory kvality srsti můžete ovlivnit a jakým způsobem? A jaké prohřešky chovatele prozradí právě srst? Péče o ni začíná totiž několik kroků před šamponem a kartáčem.

  Co všechno má vliv na kvalitu srsti?
 • Jak poznat a účinně řešit kožní plíseň u psa?

  Kožní plíseň je časté infekční onemocnění u pejsků, jež má zpočátku plíživé příznaky, a bohužel se také může přenést na člověka. V praxi se tak často děje u dětí, které mívají s pejsky intenzivnější kontakt.

  Jak poznat a účinně řešit kožní plíseň u psa?
 • Péče o oči pejsků

  Uslzené či zarudlé oči, povytažená vnitřní víčka nebo hnisavý výtok z očí jsou některé z běžných potíží, které umí psy a jejich chovatele pěkně potrápit. Dnes jsme se zaměřili na příčiny různých podobných projevů i jejich možnou souvislost s alergií.

  Péče o oči pejsků
 • Letní koupání a péče o uši

  Osvěžující ochlazení v rybníku je v horkém létě pro pejsky, ale i jejich páníčky, vítanou aktivitou. Jaká rizika může koupání znamenat pro pejska, speciálně pro jeho uši? Přečtěte si v novém článku na Dr.Max VET

  Letní koupání a péče o uši
 • Chraňte tlapky svého pejska před rozpáleným …

  V městských ulicích, kde nenajdete kousek zeleně a celý den tam praží sluníčko, se může v tropických dnech teplota povrchu vyšplhat i přes 70 °C. Bříška psích tlapek se mohou kontaktem s povrchem popálit a následná léčba bude pomalá a nesnadná. Ulici vlas

  Chraňte tlapky svého pejska před rozpáleným …
 • 7 věcí, které se hodí na cestování se zvířetem

  Většině pejsků, koček i dalších domácích mazlíčků je nejlépe doma. Tam, kde to znají, kde „vládnou“, kde mají své jisté. Někdy ale dobrodružná povaha páníčků nebo obyčejná nutnost zajistí cestovatelský zážitek i zvířeti.

  7 věcí, které se hodí na cestování se zvířetem
 • Jak na drobná poranění zvířete

  Pejskové i kočičky se mohou v přírodě škrábnout o větev, daleko častěji ale utrpí drobná poranění, když strkají čumáček, kam nemají, šmejdí, něco hledají nebo se snaží něco ukořistit.

  Jak na drobná poranění zvířete
 • Naučte se zchladit svého pejska bezpečně

  Nejlepší by bylo, kdyby se pejsek vůbec nepřehříval, jasně. Stín, chládek, tekutiny. Jenže ne vždy jde všechno podle plánu a někdy se zkrátka stane, že pes pobývá v tropických dnech na horkém slunci, nebo v takovém počasí dokonce někde pochoduje.

  Naučte se zchladit svého pejska bezpečně
 • Zpříjemněte mazlíčkovi jízdu autem

  Některým chlupáčům vadí stísněný prostor, jiné láká škrábat sedačky, další to těžce nesou a vy trpíte s nimi. V dnešní době už však existuje celá řada možností, jak zvířeti pomoct překonat jízdu autem s menší psychickou újmou.

  Zpříjemněte mazlíčkovi jízdu autem
 • Jak na zápach z tlamy

  Nejen, že takový odér vás pořádně omráčí, většinou navíc nejde o kosmetickou záležitost. Výrazný zápach z tlamy většinou poukazuje na onemocnění. Jak zjistit, o co se jedná a jak pejskovi pomoct?

  Jak na zápach z tlamy
 • Hárání: Co se přesně děje, kdy, jak a proč

  Odborně říje, lidově hárání, je období, kdy fenka menstruuje a následně je připravena ke krytí. Co je krytí? Pohlavní styk psa a feny. Kdy přesně fenka může zabřeznout, tedy otěhotnět, a jak tomu může chovatel pomoct, nebo naopak zabránit?

  Hárání: Co se přesně děje, kdy, jak a proč
 • Vyzrajte na blechy!

  Dřív blechy ke psům prostě patřily. A jak známo: „Blechy psí, ty na člověka nejdou!“. Tak co řešit. Dnes už se na tyhle breberky naštěstí páníčkové dívají jinak a každý zodpovědný chovatel svého miláčka před blechami chrání.

  Vyzrajte na blechy!
 • Léčba a prevence blech

  Blechy nejsou jenom otravné, protože se pejsek hodně drbe, ale mohou přenášet i závažné nemoci a nastěhovat se vám domů. Bleší kousnutí bolí a moc se nespoléhejte ani na známé pořekadlo, že blechy psí na člověka nejdou, ono tak úplně neplatí.

  Léčba a prevence blech
 • Výhody a nevýhody kastrace

  Na jedné straně stojí upření přirozené možnosti mít potomky, pro nás lidi nesmírně citlivé téma. U zvířat se ale na kastraci díváme spíše pragmaticky a vidíme jak pozitiva, tak negativa. Co přesně stojí na pomyslné misce vah, si můžete přečíst v článku.

  Výhody a nevýhody kastrace
 • Jde urychlit línání?

  Krátkosrstá plemena línají v krátkých intervalech, některá nepřetržitě. Dlouhosrstá plemena línají v dlouhých intervalech. Pokud je ale váš pejsek alespoň občasně domácí, je línání noční můrou každého páníčka. Dá se línání zvládnout nějak elegantně?

  Jde urychlit línání?
 • Připravte pejska na zimu

  Pejsci jsou samozřejmě na zimu připraveni už od přírody a sníh většina z nich přímo miluje. Přesto je dobré přistoupit k několika opatřením, abyste zajistili, že pejsek během zimního období nebude strádat. Co pro něj můžete udělat?

  Připravte pejska na zimu
 • Posilujte imunitu svého mazlíčka

  Imunita funguje u zvířat velmi podobně jako u lidí. Jsme odolní, pokud máme správnou životosprávu a nesužují nás nemoci. Podléháme nemocem, pokud jsme z nějakého důvodu oslabeni. Dnes toho už o fungování imunity mnoho víme a víme, jak ji podpořit.

  Posilujte imunitu svého mazlíčka
 • Péče o drápky

  Drápkům, na rozdíl od antiparazitické ochrany nebo péče o srst, nebývá věnována patřičná pozornost páníčků. Přesto je dobré se zorientovat v základních pravidlech péče o drápky, a to platí jak u pejsků, tak u kočiček.

  Péče o drápky
 • Rozdáváme dárkové balíčky útulkům

  V naší Šťastné tlapce Dr.Max každý měsíc společně s fanoušky na sociálních sítích hledáme útulky, kterým pomůžeme jednorázovým finančním darem.

  Rozdáváme dárkové balíčky útulkům
 • Předcházejte poranění tlapek mrazem a solí

  Posypová sůl, štěrk nebo popel v kombinaci s mrazem tlapky poškozují a mohou vést až k popraskání kůže na tlapkách. Přinášíme tipy, jak o zvířecí tlapky preventivně pečovat a jak řešit případná poranění způsobená mrazem a solí.

  Předcházejte poranění tlapek mrazem a solí
 • Jak zvládnout silvestrovské rachejtle

  Tradiční ohňostroje, ale i všudypřítomné petardy a další zábavní pyrotechnika jsou noční můrou většiny zvířat. Ačkoliv celá řada českých měst od mohutných ohňostrojů ustupuje a v současné epidemiologické situaci bude možná silvestrovské veselí celkově kom

  Jak zvládnout silvestrovské rachejtle
 • Průjem u pejsků

  Pejskové průjmovými onemocněními bohužel trpí poměrně často. Týká se to mimo jiné jejich velké záliby všechno očichat, olíznout a nejlépe i rovnou sežrat. Příčin ale může být více. Jak průjem léčit a jak mu předcházet, si můžete přečíst v novém článku.

  Průjem u pejsků
 • Vitamíny pro pejsky

  Má užívání vitamínových a minerálních doplňků stravy své opodstatnění, nebo je to úplně zbytečné? V jakých případech zvážit doplňky stravy a jak je správně vybrat, je téma pro náš nový článek na Dr.Max VET.

  Vitamíny pro pejsky
 • Jak funguje imunita u zvířat

  Teple se oblékejte, jezte hodně vitaminů a myjte si ruce. Dobré doporučení pro posílení imunity u člověka, ale pro psy a kočky nic z toho neplatí. Jak funguje zvířecí imunita a jak ji můžete posílit, píše Dr.Max VET v novém článku.

  Jak funguje imunita u zvířat
 • Přezubování: výměna mléčného chrupu za trvalý

  Proces, který se týká mnoha velkých savců, včetně člověka. V rané fázi života máme mléčný chrup a v průběhu dětství se přirozeně vymění za trvalý. Ovšem přezubení u pejsků má několik specifik, která by měl každý páníček vzít v potaz.

  Přezubování: výměna mléčného chrupu za trvalý
 • Jak ochránit mazlíčka před klíšťaty

  Antiparazitické obojky a spot-on pipety jsou nejrozšířenější ochranou domácích mazlíčků před útokem klíštěte a vykazují vysokou spolehlivost. Jsou však i další metody prevence. Které to jsou a jakou mají účinnost, pro vás zjišťoval Dr.Max VET.

  Jak ochránit mazlíčka před klíšťaty
 • Zvracení u pejsků

  Není zvracení jako zvracení. Psi často slupnou nějakou „dobrotu“ a pak ji zase vrátí, kam patří. Opakované zvracení a další vedlejší projevy však mohou být příznakem vážnějších zdravotních problémů. Jak se včas a správně zorientovat, poradí Dr.Max VET.

  Zvracení u pejsků
 • Jak správně vytáhnout klíště?

  Tuhé mýdlo, vatu a vodu raději odložte. Sice vám tak nejspíš klíště vytahovala vaše maminka, ale po letech zkoumání víme, že to není nejbezpečnější způsob.

  Jak správně vytáhnout klíště?
 • Zánět spojivek u psů

  Zarudlé, slzavé oko s hrudkou hnisu v koutku. Zánět spojivek je u pejsků (i kočiček) poměrně časté onemocnění a jeho příčiny, příznaky i léčba se v základních rysech podobají zánětu lidských spojivek.

  Zánět spojivek u psů
 • Základní péče o srst krátkosrstých plemen

  Zdánlivě by měla být péče o srst krátkosrstých plemen snazší a všestranně méně náročná než u plemen dlouhosrstých, není to ale tak úplně pravda. Proč je péče o krátkou srst náročná a jak by měla vypadat alespoň v základní verzi?

  Základní péče o srst krátkosrstých plemen
 • Potravinové alergie u zvířat

  Stejně jako roste výskyt potravinových alergií u lidí, tak i domácí mazlíčci se bohužel ve stále větší míře potýkají s alergickými reakcemi na různé složky potravy. Co alergie způsobuje, jak je poznat a jak řešit, ví Dr.Max VET.

  Potravinové alergie u zvířat
 • Zachraňte život přehřátému pejskovi

  Krvavě zbarvené sliznice, apatie, nekoordinované pohyby, odmítání tekutin, zvracení a pěna u tlamy jsou typické příznaky přehřátí a akutní dehydratace pejska.

  Zachraňte život přehřátému pejskovi
 • Jak poznat neškodné a závažné zvracení u koček

  Kočka sice není orel, aby dávila nestravitelné zbytky hlodavců, ale i kočky mohou zvracet z obdobných důvodů. Vždy však berte zvracení jako varovný signál, který může upozornit na závažné zdravotní potíže. Jak se v tom vyznat, radí Dr.Max VET.

  Jak poznat neškodné a závažné zvracení u koček
 • Letní koupání a péče o uši psů

  Proč je v letních měsících potřeba více dbát o ouška vašeho chlupáče a jak by měla péče vypadat? Jak poznáte, že je v uších „něco špatně“, zjistíte v novém článku na Dr.Max VET.

  Letní koupání a péče o uši psů
 • Jak a kde pořídit pejska

  „Papírový“ pejsek za tisíce korun, štěně od sousedů, nalezenec z útulku nebo pejsek z inzerátu na internetu? Jak vybírat pejska, jak nenaletět a jak poznat tzv. množírny, si můžete přečíst v novém článku na Dr.Max VET.

  Jak a kde pořídit pejska
 • Jak rozpoznat a řešit kožní infekce u pejska

  Usilovné škrábání je společným příznakem většiny kožních infekcí u pejska. Přečtěte si, jaká další onemocnění mohou vyvolat kožní problémy, kdy vyrazit k veterináři a jak kožním infekčním onemocněním efektivně předcházet, v novém článku na Dr.Max VET.

  Jak rozpoznat a řešit kožní infekce u pejska
 • Konejšivé signály: Naučte se komunikovat s …

  Konejšivé signály si představte jako slovník znakové řeči pejsků. Jak pejska zklidnit ve stresu, jak uklidnit agresivního pejska i jak zklidnit hyperaktivního pejska, takové signály najdete v článku na Dr.Max VET.

  Konejšivé signály: Naučte se komunikovat s …
 • Jak na bezpečné a komfortní cestování autem s …

  Proč je nepřipoutané zvíře v kabině vozu nebezpečné pro sebe i pro lidskou posádku a jaké metody jsou při cestování s pejskem (či kočičkou) v autě doopravdy bezpečné a zároveň pohodlné pro zvíře, si můžete přečíst v novém článku na Dr.Max VET.

  Jak na bezpečné a komfortní cestování autem s …
 • Proč kočky trpí na onemocnění ledvin, jak to …

  Kočičí ledviny nejsou přehnaně náchylné, jenom nejsou tolik přizpůsobeny kočičímu soužití s lidmi. Jaké jsou skutečné příčiny onemocnění ledvin u koček, jak je páníček může poznat, jak je řešit a také jak jim účinně předcházet, si můžete přečíst na Dr.Max

  Proč kočky trpí na onemocnění ledvin, jak to …
 • Jaké jsou nejčastější bakteriální infekce u …

  Odlišit příznaky boreliózy od salmonelózy nebo leptospirózy, to už je veterinární „vyšší dívčí“. Konečné slovo stejně bude mít lékař. Ale základní povědomí o bakteriálních infekcích se určitě hodí, alespoň budete vědět, kdy vyrazit na veterinu.

  Jaké jsou nejčastější bakteriální infekce u …
 • Připravte si vlastní lékárničku pro psa

  Kéž by nebyla nikdy potřeba a léta na ni sedal prach. Jenže ani člověk, ani pejsek nejsou dokonale chráněni před úrazy a infekcemi a ve chvíli, kdy dojde k nějakému akutnímu stavu, budete rádi za dobře vybavenou lékárničku pro první pomoc.

  Připravte si vlastní lékárničku pro psa
 • Ochrana proti vnějším parazitům zahrnuje více …

  Nasadit antiparazitický obojek či kápnout na kůži pipetu každé tři měsíce je základní a nejdůležitější krok v efektivní antiparazitické ochraně zvířete. Víte ale, že blechy, všenky a klíšťata neporazíte bez dalších opatření? Přečtěte si, jaká to jsou.

  Ochrana proti vnějším parazitům zahrnuje více …
 • Jak mohou smotky srsti v trávicím traktu …

  Každodenní několikahodinová osobní hygiena je u koček pověstná. Při ní ale spolykají hodně odumřelé srsti, která jim může způsobit vážné problémy. Co přesně jsou trichobezoáry a jak si s nimi poradit, si přečtěte v novém článku Dr.Max VET.

  Jak mohou smotky srsti v trávicím traktu …
 • Jak poznat a řešit rýmu a nachlazení u psů a …

  Může mít pes rýmu? Může mít kočka kašel? Co dělat, když váš domácí mazlíček kýchá a teče mu z nosu, jaké příznaky má nachlazení a jak můžete svému chlupáčovi pomoct, se dočtete v novém článku na Dr.Max VET.

  Jak poznat a řešit rýmu a nachlazení u psů a …
 • Tipy na vánoční dárky pro domácí mazlíčky

  Připravili jsme pro vás seznam tipů na vánoční dárky pro psy a kočky. Žádné zbytečnosti, jen samé užitečné věci. Nebo je můžete zabalit jako dárek pro své blízké, kteří domácí mazlíčky mají, budou mít určitě radost za své malé chlupáče.

  Tipy na vánoční dárky pro domácí mazlíčky
 • Psincový kašel

  Může mít váš domácí mazlíček kašel? Jaké příznaky má psincový kašel a jak můžete svému chlupáčovi pomoct, se dočtete v novém článku na Dr.Max VET.

  Psincový kašel
 • Kočičí rýma

  Co je to kočičí rýma? Jaké jsou příznaky a jak můžete svému mazlíčkovi pomoct, se dočtete v novém článku na Dr.Max VET.

  Kočičí rýma
 • Barfování

  Co je barfování? Jak s ním začít a jak barfovat štěně? Tipy, jak tvořit jídelníček a mnohem více se dočtete v novém článku na Dr.Max VET.

  Barfování
 • Blechy u psa

  Jak poznat psí blechy? Jak jim předcházet a jaké jsou možnosti na jejich odstranění? Co dělat, když má štěně blechy? Přečtěte si naše tipy v novém článku na Dr.Max VET.

  Blechy u psa
 • Blechy u kočky

  Jak poznat kočičí blechy? Jak se mohou dostat do vaší domácnosti? Jak se jich zbavit a co dělat, když má koťátko blechy? Přečtěte si naše tipy v novém článku na Dr.Max VET.

  Blechy u kočky
 • Klíště u psa

  Aktivita klíšťat je s příchodem jara na vrcholu a proto přinášíme pár tipů, co dělat, když má váš pes klíště. Jaké jsou možnosti ochrany pejska před klíštětem? Více si přečtěte v našem novém článku na Dr.Max VET.

  Klíště u psa
 • Klíště u kočky

  I u klíšťat platí, že je lepší účinná prevence než následné řešení problému. Jaké jsou možnosti ochrany kočky před klíštětem? Více si přečtěte v našem novém článku na Dr.Max VET.

  Klíště u kočky
 • Pojištění domácího mazlíčka se může hodit

  Náhlé onemocnění, úraz, ale i škody způsobené třetím osobám. Rádi bychom vás upozornili na možnost pojistit se pro případ takových událostí. Přečtěte si nový článek Dr.Max VET.

  Pojištění domácího mazlíčka se může hodit
 • Třes u psa

  Třes u psa může mít velmi jednoduchou příčinu – příliš mnoho vzrušení nebo naopak třeba strach z bouřky či ohňostroje. Každý zodpovědný chovatel by měl ale znát i další důvody, proč se pes třese. Více si přečtěte v našem novém článku.

  Třes u psa
 • Onemocnění srdce u psa

  Srdeční onemocnění se bohužel nevyhýbají ani našim psím kamarádům. V našem článku vás seznámíme s těmi nejčastějšími srdečními chorobami u psů, shrneme jejich příznaky a poradíme, co pro svého čtyřnohého parťáka můžete udělat, pokud onemocní.

  Onemocnění srdce u psa
 • Alergie na kočky: příznaky, projevy a léčba

  Příznaky alergie na kočky se u většiny lidí projeví velmi rychle, a to již v průběhu několika minut po kontaktu s kočkou. V našem článku vás seznámíme s projevy alergie na kočky, zda a jak se projevuje alergie u dětí a jaké mohou být formy léčby.

  Alergie na kočky: příznaky, projevy a léčba
 • Očkování psů

  Očkování psů je základní součástí veterinární péče. Kromě povinného očkování proti vzteklině můžete svému psu vybrat i další vakcíny, které ho ochrání před nejběžnějšími psími nemocemi. Čtěte více v našem článku.

  Očkování psů
 • Kastrace koček

  Kastrace koček a kocourů je obvykle rychlý a bezpečný zákrok. Jeho hlavním cílem je zabránit kočkám v rozmnožování, ale má vliv i na další faktory. Jak se kastrace provádí, jaká jsou její rizika a jak o kočku po zákroku pečovat? Dozvíte se v našem článku.

  Kastrace koček